Sügisesene mets ja raba on kaunid ja inspireerivad. Seekordne sügisene maastikufoto töötuba on mõeldud pigem algajatele maastikufotohuvilistele, aga kindlasti on tore näha ka juba tuttavaid nägusid. 

Kõrvemaa Sügis 2020 on maastikufotograafiale keskenduv töötuba, kus saad praktiseerida maastikufotograafiat ja järeltöötlust koos oma ala tegijatega.

Maastikufotograaf ja fotokursus.ee Maastikufoto kursuse autor Arbo Rae (www.arborae.com, Facebook, Instagram) viib teid erinevatesse kaunitesse võttepaikadesse, kuhu inimesed iga päev ei satu. Ühtlasi räägib Arbo, miks mõned pildid kõnetavad enam, kui teised ja mis selle taga on.

Räägime maastikufotograafiast, kompositsioonist, planeerimisest, varustusest ja loomulikult maastikul pildistamisest. Teeme selgeks, kuidas Sinu kaamera töötab ja milliseid seadeid saad kasutada. Seejärel otsime maastikul üles parimad võttekohad, lähme sinna õigeks ajaks, jäädvustame unustamatud hetked ja vormistame pildistatud toorfailidest kunstiteosed.

Tänapäeval ei saa ilma elementaarse pilditöötluseta. Arbo näitab väga võimeka Adobe Lightroomi näitel, kuidas tema oma pilte töötleb ning millal tuleks kasutada teisi programme. Oma arvuti kaasa võtmisel saab ise oma käega kohe kõike järele proovida. Töötoas osalemisest on kõige suurem kasutegur neil, kes on enesele juba selgeks teinud fotograafia algtõed, tunnevad oma kaamera funktsioone ning kasutavad arvutis pilte töödeldes Adobe Lightroom tarkvara. Samas saavad ka päris algajad järjele sellega, et näitame ette, milliseid seadeid kasutada ja milleks.

Töötoa toimumise baasiks on Kõrvemaa Suusa- ja Matkakeskus, kus on head välispordi ja discgolfi harrastamise võimalused, hubane söögimaja sooja kaminaga ja palju muud. Selleks peaksid sul lisaks fotovarustusele nagu fotoaparaat ja statiiv olema soojad ja veekindlad jalatsid, ilmastikule sobivad matkariided, kindad, mugav fotoseljakott ja kihiline riietus, mis lubab vaheldumisi tempokamalt liikuda ja rahulikult maastikul võttekohtades seda õiget võttenurka otsida.

Siseruumides toimuvate sessioonide käigus vaatame üle igaühe kaamera seaded maastikupildistamiseks - nii ei ole maastikul enam probleemi menüüdest funktsioonide otsimisega. Järeltöötluse sessiooni ajal vaatame, kuidas fotoaparaadis olevast raw-failist või mitmest saab kunstiteos, mis saab Facebooki fotokommuunides populaarseks ning mida ka aastate pärast häbenema ei pea. Arbo poolt peetavast loengust ja näiteks tehtavast töövoost valmib video, mida saad hiljem kodus järele vaadata.

Laupäev 17.10 koguneme Kõrvemaa Suusa- ja Matkakeskuses

12.00 loeng maastikupildistamisest

13:00 lõunasöök

13:30 - 15:30 loeng maastikupildistamisest jätkub, personaalsed kaamera seadistused maastikupildistamiseks

15:30 - 18:30 fotomatk maastikul

19:00 õhtusöök

20:00 -22:00 fototöötluse loeng

Pühapäev 18.10

6:30 - 9:00 äratus ja hommikune fotoretk

9:30 hommikusöök

10:00- 12:00 pilditöötlemissessioon oma arvutiga, tagasiside

12:30 kojusõit või soovi korral veel kord maastikule pildistama

Töötoas osalejate arv on piiratud 10 inimesega - nii saab kindel olla, et juhendaja tähelepanu jagub kõigile ja igaüks saab töötoast maksimumi.

Töötoas osalemise tasu on 150 eurot, mille sees on kogu fototöötoa programm koos räätsade kasutusega, pääs privaatsesse FB gruppi ning tagasiside tehtud töödele, ka hiljem peale töötoa toimumist, voodimajutus, pesemisvõimalus, toitlustus.

Töötuppa registreerunud saavad soovi korral personaalselt soovitusi Nisi filtrite soetamiseks.

Soovid tulla sügisvärve nautima ja fototarkusi omandama? Pane end kirja alloleva lingi kaudu:

veel 3 kohta saadaval!


Photos

Powered by SmugMug Owner Log In