- Omad fotoaparaati ja sooviksid teha kauneid maastikufotosid?

- Ava-säri-ISO ajab ikka veel pisut segadusse ja sooviksid edasi liikuda kaamera automaatseadetega pildistamisest?

- Soovid teada, millal ja kus jäädvustada maastikufotosid? 

- Oled pisut segaduses, kas olemasoleva tehnikaga saab üldse maastikofotosid teha või peaksid oma tehnikaparki täiustama?

- Miks mõned pildid kõnetavad rohkem, kui teised?

Kui tunned, et vajad vastuseid eespooltoodud küsimustele, siis oled oodatud KÕRVEMAA SÜGIS maastikufoto algajatele töötuppa.Kõrvemaa Sügis maastikufoto töötuba algajatele 2021 on alustavale maastikufotograafile suunatud töötuba, kus küsida võib kõike ning saad praktiseerida maastikufotograafiat ja järeltöötlust koos oma ala tegijatega.

Maastikufotograaf ja fotokursus.ee Maastikufoto kursuse autor Arbo Rae (koduleht, Facebook, Instagram) viib teid erinevatesse kaunitesse võttepaikadesse, kuhu inimesed iga päev ei satu. Ühtlasi räägib Arbo, miks mõned pildid kõnetavad enam, kui teised ja mis selle taga on.

Räägime lihtsalt ja algusest peale - kuidas teha maastikupilte ja mida selleks vaja osata ja teada. Teeme selgeks, kuidas Sinu kaamera töötab ja milliseid seadeid saad kasutada. Seejärel otsime maastikul üles parimad võttekohad, lähme sinna õigeks ajaks, jäädvustame unustamatud hetked ja vormistame pildistatud toorfailidest kunstiteosed.

Tänapäeval ei saa ilma elementaarse pilditöötluseta. Arbo näitab väga võimeka Adobe Lightroomi näitel, kuidas maastikupilte töödelda. Oma arvuti kaasa võtmisel saab ise oma käega kohe kõike järele proovida. Töötoas osalemiseks pole takistuseks ka see, kui soovid pilte teha telefoniga. 

Töötoa toimumise baasiks on Kõrvemaa Suusa- ja Matkakeskus, kus on head välispordi ja discgolfi harrastamise võimalused, hubane söögimaja sooja kaminaga ja palju muud. Selleks peaksid sul lisaks fotovarustusele nagu fotoaparaat ja statiiv olema soojad ja veekindlad jalatsid, ilmastikule sobivad matkariided, kindad, mugav fotoseljakott ja kihiline riietus, mis lubab vaheldumisi tempokamalt liikuda ja rahulikult maastikul võttekohtades seda õiget võttenurka otsida.

Siseruumides toimuvate sessioonide käigus vaatame üle igaühe kaamera seaded maastikupildistamiseks - nii ei ole maastikul enam probleemi menüüdest funktsioonide otsimisega. Järeltöötluse sessiooni ajal vaatame, kuidas fotoaparaadis olevast raw-failist või mitmest saab kunstiteos, mis saab Facebooki fotokommuunides populaarseks ning mida ka aastate pärast häbenema ei pea. Arbo poolt peetavast loengust ja näiteks tehtavast töövoost valmib video, mida saad hiljem kodus järele vaadata.

Laupäev 18.09 koguneme Kõrvemaa Suusa- ja Matkakeskuses

12.00 loeng maastikupildistamisest

13:00 lõunasöök

13:30 - 15:30 loeng maastikupildistamisest jätkub, personaalsed kaamera seadistused maastikupildistamiseks

15:30 - 18:30 fotomatk maastikul

19:00 õhtusöök

20:00 -22:00 fototöötluse loeng

Pühapäev 19.09

5:30 - 9:00 äratus ja hommikune fotoretk

9:30 hommikusöök

10:00- 12:00 pilditöötlemissessioon oma arvutiga, tagasiside

12:30 kojusõit või soovi korral veel kord maastikule pildistama

Töötoas osalejate arv on piiratud 12 inimesega - nii saab kindel olla, et juhendaja tähelepanu jagub kõigile ja igaüks saab töötoast maksimumi.

Töötoas osalemise tasu on 100 eurot, mille sees on kogu fototöötoa programm koos räätsade kasutusega, pääs privaatsesse FB gruppi ning tagasiside tehtud töödele, ka hiljem peale töötoa toimumist. Hinnas ei sisaldu majutus ja toitlustus Kõrvemaa Keskuses. Registreerimisvormil palun märkida, kui on majutussoov ning selle eest saab tasuda otse Kõrvemaa Keskusele.

Soovid tulla sügisvärve nautima ja fototarkusi omandama? Pane end kirja alloleva lingi kaudu ja kohtume peagi!

Photos

Powered by SmugMug Owner Log In