Untitled photo

Oled soetanud omale korraliku kaamera ja soovid ümbritsevat imelist loodust jäädvustada? Praktiseeri maastikufotograafiat ja järeltöötlust koos oma ala tegijatega. Räägime maastikufotograafiast. Teeme selgeks, kuidas Sinu kaamera töötab ja milliseid režiime peaksid kasutama. Seejärel otsime maastikul üles parimad võttekohad, lähme sinna õigeks ajaks, jäädvustame unustamatud hetked ja vormistame pildistatud toorfailidest kunstiteosed.

Töötoas osalemisest on kõige suurem kasutegur neil, kes on enesele juba selgeks teinud fotograafia algtõed, tunnevad oma kaamera funktsioone ning kasutavad arvutis pilte töödeldes Adobe Lightroom tarkvara. Samas saavad ka päris algajad järjele sellega, et näitame ette, milliseid seadeid kasutada ja milleks.

Töötoa toimumise baasiks on Kõrvemaa Suusa- ja Matkakeskus, kus on head talispordi ja discgolfi harrastamise võimalused, hubane söögimaja sooja kaminaga ja palju muud. 

Maastikufotograaf Arbo Rae (www.arborae.comFacebookInstagram) viib teid erinevatesse kaunitesse võttepaikadesse, kuhu inimesed iga päev ei satu. Ühtlasi räägib Arbo, miks mõned pildid kõnetavad enam, kui teised ja mis selle taga on. Selleks peaksid sul lisaks fotovarustusele nagu fotoaparaat ja statiiv olema soojad ja veekindlad jalatsid, ilmastikule sobivad matkariided, väga soojad kindad, mugav fotoseljakott ja kihiline riietus, mis lubab vaheldumisi tempokamalt liikuda ja rahulikult maastikul võttekohtades seda õiget võttenurka otsida.

Siseruumides toimuvate sessioonide käigus vaatame üle igaühe kaamera seaded maastikupildistamiseks - nii ei ole maastikul enam probleemi menüüdest funktsioonide otsimisega. Järeltöötluse sessiooni ajal vaatame, kuidas fotoaparaadis olevast raw-failist või mitmest saab kunstiteos, mis saab Facebooki fotokommuunides populaarseks ning mida ka aastate pärast häbenema ei pea. Oma arvuti kaasa võttes saad oma tehtud pilte kohe juhendajatega koos töödelda. Juhendaja poolt näiteks tehtavast töövoost valmib video, mida saab hiljem järelvaadata kinnises FB grupis - nii ei lähe ükski näidatud töövõte või nipp meelest.

Laupäev 12.01.19

9.00 stardime Tallinnast

10.30 loeng maastikupildistamisest

12:00 personaalsed kaamera seadistuste nõuanded

13:00 lõunasöök

13:30 - 17:00 fotomatk maastikul

17:30 - 19:30 pilditöötluse loeng

19:30 õhtusöök

21:00 ööpildistamine või öörahu


Pühapäev 13.01.19

6:30 äratus, kerge kohv ja pirukas

7:00 - 10:30 hommikune fotoretk

11:00 - 13:00 pilditöötlemissessioon, kõrvale suupistelaud

13:30 kojusõit või soovi korral veel kord maastikule pildistama

Soovi korral saab veel laupäeva hommikusele pildiretkele ja privaatkoolitusel osalemiseks saabuda juba reede õhtul, küsi lisainfot.


Töötoas osalejate arv on piiratud 10 inimesega - nii saab kindel olla, et juhendaja tähelepanu jagub kõigile ja igaüks saab töötoast maksimumi.


Töötoas osalemise tasu on varasel registreerimisel kuni 28.12.18 125 eurot (alates 29.12.18 150 eurot). Registreerumisel tasuda 50 eurot, mis on 100% tagastatav kuni 2 nädalat enne töötoa algust mistahes põhjusel. Ülejäänud summa tasuda enne töötoa algust või kohapeal.   


Osalustasu sisaldab:

- majutust linade vahel

- õhtu- ja hommikusööki, suupisteid, teed või kohvi

- transporti Tallinnast ja kohapealset transporti, saame tulla vastu neile, kes tulevad rongiga Aegviitu

- kahte fotoretke salajastesse pildistamispaikadesse

- räätsade kasutust

- maastikupildistamise nõuandeid ja juhendamist

- isikliku kaamera seadete ülevaatamist ja seadistamist maastikupildistamiseks

- maastikupildistamise loengut

- pilditöötlussessiooni koos juhendajaga

- pilditöötlussessiooni video järelvaatamisvõimalust kinnises FB grupis

- hilisemat tagasisidet tehtud töödele kinnises FB grupis või soovi korral privaatselt

- soodustusi partneritelt maastikufotograafia varustuse soetamiseks.


Registreerijate puudumise tõttu jääb sündmus ära. :(


Powered by SmugMug Owner Log In