MADEIRA fotoreis

Untitled photo

2023 reisid:

24.4.-30.4.2023

FOTOREISIDE reis ja maastikufoto töötuba Madeira saarel 

7-päevane fotoreis ja maastikufoto töötuba - toimumiskohaks luksuslik villa, kogemustega grupijuht. Väike kuni 6-liikmeline grupp, üks-ühele maastikufototunnid, järeltöötluse õpe. Tagasiside peale töötuba. 

MIKS MADEIRA?

Kanaari saartest põhja pool Atlandi ookeanis asuv vulkaanilise tekkega ja Portugali koosseisu kuuluv saar on väga kaunis, põneva maastiku ja tänu aasta läbi ühtlasele kliimale väga taime- ja lillesõbralik saar.  Väikesele, umbes Hiiumaa suuruse pindalaga saarelt leiab väga eriilmelist maastikku - alates liigendatud rannajoonega mereäärest, kohati kanjonitesse peituvatest vooluveekogudest kuni kõrgemal olevate alpiaasade ja väga liigendatud maastikust ümbritsetud merepinnast üle 1800m ulatuvate ja pilvedest ülespoole jäävate mäetippudeni. Madeiral kasvab väga eriilmelist taimestikku ning pesitseb ja peatub erinevaid linnuliike - ega ilmaasjata ei kutsuta Madeirat paradiisisaareks. Kõige tipuks veel modernsega läbipõimunud Funchali vanalinn ning mõnusad pisikesed külakesed, kus aeg tundub hoopis teises tempos kulgevat.

MIS MEID EES OOTAB

Töötoa käigus külastame mitmeid  matkaradasid, mida on kahte tüüpi - mööda horisontaali, niisutuskanalite ehk levadede ääres kulgevad ja mägisemad. Viimased võivad olla füüsiliselt nõudlikumad, samas on rajad korrastatud ja järskudes kohtades rajatud trepid. Töötuba võiks nimetada maastikufotomatkas  - peamine eesmärk on sobiva valgusega pildistamine, ja selle nimel tõuseme hästi vara või naaseme majutusse alles pimedas. Samuti võime teha päevaseid lõunauinakuid, kui uneaega napib. Kindlasti jätame enne äralendu Funchalis päeva-paar aega ka niisama linnaga tutvumiseks, külastame botaanikaaedu, ujume ja võtame päikest. Samuti pole probleemi, kui keegi on intensiivsest programmist väsinud ja otsustab mõnel päeval  päikest võtma jääda.

Päevasel ajal  kuulame maastikufoto ja töötluse loengut, töötleme ja analüüsime tehtud pilte. Samuti räägime niisama fotojutte ja seonduvaid lugusid ning oleme nädal aega vaid fotograafia lainel. 

PAIGAD MIDA KÜLASTAMEPONTA DE SAO LOURENCO

Madeira üheks peamiseks vaatamisväärsuseks on idapoolseim, looklev poolsaar. See on kõige vanem merest tõusnud vulkaanilise saare peamiselt basaldist, kuid ka liivakivikihtidest koosnev osa, ning kõrgete järsakute värvilistel paljanditel võib hästi jälgida saare geoloogilist ajalugu. Poolsaarel tuvastatud 138 taimest on tervelt 31 endeemilised ehk vaid Madeiral kasvavad taimeliigid. Külgnevatel saarekestel ja kaljuastangutel on ka suured merikajakate kolooniad. Mõningate kõrvalepõigetega edasi-tagasi kulgev matkarada on 4km pikk ning tõuseb kuni 110m kõrgusele merepinnast. Poolsaarel võib olla väga tuuline.MADEIRA LOORBERIMETS FANAL

Kul oled unistanud pildistada vanasid jändrikke, kummalise kujuga ja udusse mähkunud põlispuid, siis väga suure tõenäosusega pole maailmas paremat paika selleks, kui Madeiral. Fanali piirkond, mida külastame, asub 1100-1400m kõrgusel merepinnast ja on väga sageli uduloori sisse mähitud ning näeb välja müstiline.


MADEIRA KATUS - PICO RUIVO’lt PICO DO ARIEIRO’le

Tõuseme päikesetõusuks Madeira kõige kõrgemasse punkti - Pico Ruivole ja naudime hommikupiknikku. Jätkame matkaga läbi uskumatult kauni mägimaastiku, kus kogeme hingematvaid vaateid ning saame vaadelda mitmekesist floorat ning põnevaid vulkaanilise tekkega kihistusi. Sõltuvalt päevast võib teekond osaliselt kulgeda udu sees, kuid väga suure tõenäosusega saame nautida ka vaateid pealtpoolt pilvi. Teekonna lõpuks, jõudes Pico Do Arieiro’le, puhkame jalga kohvikus ja külastame Madeira kõrgeimat suveniiripoodi.

RABACAL org, 25 FONTES levada, RISCO juga

SANTANA kuulsad kolmnurksed majad

PORTO MONIZ  - loodusliku veega basseinid ja põnev rannik

FUNCHAL vanalinn

ja kindlasti veel põnevaid kohti.

2019 aprillis toimud töötoa kohta on KALLE TOOM öelnud:

"Minu hinnangul on iga sent ja sekund sellest kulutusest investeering iseendasse."

Loe rohkem muljeid ja vaata Kalle imelisi pilte  KALLE TOOMi blogist


Fotoreisi maksumus 1090 eurot.

// varajase registreerija hind kuni 30.09.22 990 eurot //

Mittefotograafist kaaslase hind 690 eurot

maksumus sisaldab fotoalast juhendamist, maastikufoto ja -töötluse loenguid, töötluse töötuba, fotomatkasid, majutust luksusvillas, sissepääsusid ja laevapileteid, kohapealset transporti lennujaamast alates. 

Ei sisalda lennupileteid, kindlustust, toitlustust (toitlustuse korraldame suures osas ühiste jõududega ja jagame kulud ning mõned korrad külastame söögikohti väljaspool majutust).

Broneerimisel tasuda 400 eurot, mis on täies mahus tagastatav kuni 60 päeva enne reisi algust. Kui loobumine toimub hiljem, kui 60 päeva ennem reisi algust, siis broneerimistasu tagastamine vaid juhul, kui õnnestub leida uus osaleja. Ülejäänud summa tasuda 45 päeva ennem reisi. Reisikorraldaja on reisiettevõtja registreeringuga Visionista OÜ (TRE000983)

Pilte varasemast

Powered by SmugMug Owner Log In