WORKSHOP KÕRVEMAA SÅGIS 18

Kõrvemaa Sügis 2021 on maastikufotograafia meistriklass, kus saad väikeses seltskonnas praktiseerida maastikufotograafiat ja järeltöötlust koos oma ala tegijatega.

Maastikufotograaf Arbo Rae (www.arborae.com, Facebook, Instagram) viib teid erinevatesse kaunitesse ja mitte tavapärastesse võttepaikadesse, kuhu inimesed iga päev ei satu. Meistriklass toimub uue ja põhjalikuma programmi alusel ning seal räägib Arbo kõike, mida maastikufotograafiast teab.

Räägime maastikufotograafiast üldisemalt, kompositsioonist, planeerimisest, varustusest ja loomulikult maastikul pildistamisest. Rohkem kui kunagi varem räägime maastikufotograafia kunstilisest poolest, oma kunstilise nägemuse kujundamisest ja pildikeeles väljendamisest ning tööde vormistamisest. Meistriklassis saab ka oma silmaga näha maastikupilte parimas vormistuses piltidena.

Tänapäeval ei saa ilma elementaarse pilditöötluseta. Arbo näitab väga võimeka Adobe Lightroomi näitel, kuidas tema oma pilte töötleb ning millal tuleks kasutada teisi programme nagu Luminar või muud.  Oma arvuti kaasa võtmisel saab ise oma käega kohe kõike järele proovida. 

Töötoas osalemisest on kõige suurem kasutegur neil, kes on varasemalt Arbo koolitustel käinud ning neile oleks see justkui samm edasi.

Töötoa toimumise baasiks on Kõrvemaa Suusa- ja Matkakeskus, kus on head välispordi ja discgolfi harrastamise võimalused, hubane söögimaja sooja kaminaga ja palju muud.

Selleks peaksid sul lisaks fotovarustusele nagu fotoaparaat ja statiiv olema soojad ja veekindlad jalatsid, ilmastikule sobivad matkariided,  kindad, mugav fotoseljakott ja kihiline riietus, mis lubab vaheldumisi tempokamalt liikuda ja rahulikult maastikul võttekohtades seda õiget võttenurka otsida. 

Arbo poolt näiteks tehtavast töövoost valmib video, mida saab hiljem järelvaadata kinnises FB grupis - nii ei lähe ükski näidatud töövõte või nipp meelest.

Laupäev 9.10

Koguneme Kõrvemaa Suusa- ja Matkakeskuses

12.00 loeng maastikupildistamisest

13:30 lõuna

14:30 - 15:30 loeng maastikupildistamisest jätkub

15:30 - 19:00 fotomatk maastikul

19:00 õhtusöök

20:30 sobivate olude korral ööpildistamine 

Pühapäev 10.10

6:30 - 9:00 hommikune fotoretk

9:00 hommikusöök

9:45 - 12:00  pilditöötlemissessioon 

12:30 kojusõit või soovi korral veel kord maastikule pildistama

Meistriklassis osalejate arv on piiratud 6 inimesega - nii saab kindel olla, et juhendaja tähelepanu jagub kõigile ja igaüks saab meistriklassist maksimumi.

Meistriklassis osalemise tasu on 225 eurot, mis sisaldab programmi, pääsu privaatsesse meistriklassi FB gruppi ning tagasiside tehtud töödele, ka hiljem peale töötoa toimumist. Soodsa majutuse ja toidu eest saab tasuda kohapeal otse Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskusele.

Kui arvad, et sooviksid oma maastikufotografi teekonnal astuda järgmise sammu, siis anna endast märku alloleva lingi vahendusel

Powered by SmugMug Owner Log In