WORKSHOP KÕRVEMAA SÅGIS 18

Kõrvemaa Sügis 2019 on maastikufotograafiale keskenduv töötuba, kus saad praktiseerida maastikufotograafiat ja järeltöötlust koos oma ala tegijatega.

Maastikufotograaf Arbo Rae (www.arborae.com, Facebook, Instagram) viib teid erinevatesse kaunitesse võttepaikadesse, kuhu inimesed iga päev ei satu. Ühtlasi räägib Arbo, miks mõned pildid kõnetavad enam, kui teised ja mis selle taga on.

Räägime maastikufotograafiast, kompositsioonist, planeerimisest, varustusest ja loomulikult maastikul pildistamisest. Teeme selgeks, kuidas Sinu kaamera töötab ja milliseid seadeid saad kasutada. Seejärel otsime maastikul üles parimad võttekohad, lähme sinna õigeks ajaks, jäädvustame unustamatud hetked ja vormistame pildistatud toorfailidest kunstiteosed.

Tänapäeval ei saa ilma elementaarse pilditöötluseta. Arbo näitab väga võimeka Adobe Lightroomi näitel, kuidas tema oma pilte töötleb ning millal tuleks kasutada teisi programme. Oma arvuti kaasa võtmisel saab ise oma käega kohe kõike järele proovida.

 Töötoas osalemisest on kõige suurem kasutegur neil, kes on enesele juba selgeks teinud fotograafia algtõed, tunnevad oma kaamera funktsioone ning kasutavad arvutis pilte töödeldes Adobe Lightroom tarkvara. Samas saavad ka päris algajad järjele sellega, et näitame ette, milliseid seadeid kasutada ja milleks.

Töötoa toimumise baasiks on Kõrvemaa Suusa- ja Matkakeskus, kus on head välispordi ja discgolfi harrastamise võimalused, hubane söögimaja sooja kaminaga ja palju muud.

Selleks peaksid sul lisaks fotovarustusele nagu fotoaparaat ja statiiv olema soojad ja veekindlad jalatsid, ilmastikule sobivad matkariided,  kindad, mugav fotoseljakott ja kihiline riietus, mis lubab vaheldumisi tempokamalt liikuda ja rahulikult maastikul võttekohtades seda õiget võttenurka otsida. Siseruumides toimuvate sessioonide käigus vaatame üle igaühe kaamera seaded maastikupildistamiseks - nii ei ole maastikul enam probleemi menüüdest funktsioonide otsimisega. Järeltöötluse sessiooni ajal vaatame, kuidas fotoaparaadis olevast raw-failist või mitmest saab kunstiteos, mis saab Facebooki fotokommuunides populaarseks ning mida ka aastate pärast häbenema ei pea.

Arbo poolt näiteks tehtavast töövoost valmib video, mida saab hiljem järelvaadata kinnises FB grupis - nii ei lähe ükski näidatud töövõte või nipp meelest.

Laupäev 5.10

Koguneme Kõrvemaa Suusa- ja Matkakeskuses

10.30 loeng maastikupildistamisest

12:30 personaalsed kaamera seadistuste nõuanded

13:30 lõuna

14:30 - 15:30 loeng maastikupildistamisest jätkub

15:30 - 19:00 fotomatk maastikul

19:00 õhtu

20:30 sobivate olude korral ööpildistamine 

Pühapäev 6.10

6:30 - 9:00 hommikune fotoretk

9:00 hommikusöök

9:45 - 12:00  pilditöötlemissessioon 

12:30 kojusõit või soovi korral veel kord maastikule pildistama

Töötoas osalejate arv on piiratud 12 inimesega - nii saab kindel olla, et juhendaja tähelepanu jagub kõigile ja igaüks saab töötoast maksimumi.

Töötoas osalemise tasu on 100 eurot, mille sees on kogu fototöötoa programm, pääs privaatsesse FB gruppi ning tagasiside tehtud töödele, ka hiljem peale töötoa toimumist. Majutuse ja toidu eest saab tasuda kohapeal otse Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskusele.

Soovid tulla sügisvärve nautima ja fototarkusi omandama? Pane end kirja alloleva lingi kaudu:

Powered by SmugMug Owner Log In