WORKSHOP KÕRVEMAA SÅGIS 18

Sügisvärvid 2022 on maastikufotograafia töötuba, kus saad väikeses seltskonnas praktiseerida maastikufotograafiat ja järeltöötlust koos oma ala tegijatega.

Maastikufotograaf Arbo Rae (www.arborae.com, Facebook, Instagram) viib teid erinevatesse kaunitesse ja mitte tavapärastesse võttepaikadesse, kuhu inimesed iga päev ei satu.

Töötuba sobib nii algajatele, kui ka edasijõudnutele. Algajatele teeme selgeks maastikufotograafia seisukohalt olulised põhitõed ja anname ka hulgaliselt nippe, mis edasijõudnute maastikufotograafia uuele tasemele viivad.

Räägime maastikufotograafiast üldisemalt, kompositsioonist, planeerimisest, varustusest ja loomulikult maastikul pildistamisest. Rohkem kui kunagi varem räägime maastikufotograafia kunstilisest poolest, oma kunstilise nägemuse kujundamisest ja pildikeeles väljendamisest ning tööde vormistamisest. Töötoas saab ka oma silmaga näha maastikupilte parimas vormistuses piltidena ning mismoodi nägi välja pilt otse kaamerast ja mismoodi peale pilditöötlust.

Tänapäeval ei saa ilma elementaarse pilditöötluseta. Arbo näitab väga võimeka Adobe Lightroomi ja Adobe Photoshopi näitel, kuidas tema oma pilte töötleb ning millal tuleks kasutada teisi programme nagu Luminar või muud.  Oma arvuti kaasa võtmisel saab ise oma käega kohe kõike järele proovida. 

Töötoas osalemisest on kasu kõigil, kes maastikufotograafiast huvitatud.

Töötoa toimumise baasiks on Kõrvemaa Suusa- ja Matkakeskus, kus on head välispordi ja discgolfi harrastamise võimalused, hubane söögimaja sooja kaminaga ja palju muud.

Selleks peaksid sul lisaks fotovarustusele nagu fotoaparaat ja statiiv olema soojad ja veekindlad jalatsid, ilmastikule sobivad matkariided,  kindad, mugav fotoseljakott ja kihiline riietus, mis lubab vaheldumisi tempokamalt liikuda ja rahulikult maastikul võttekohtades seda õiget võttenurka otsida. 

Reede  14.10

Koguneme Kõrvemaa Suusa- ja Matkakeskuses

18.00 loeng maastikupildistamisest

19:30 õhtusöök

20:00  loeng maastikupildistamisest jätkub

Laupäev 15.10

6:30 - 9:30 hommikune fotoretk

10:00 hommikusöök

11:00 - 13:30  pilditöötlemissessioon

14:00 lõunasöök

15:00 - 16:00 loeng maastikupildistamisest

16:30 - 19:00 õhtune fotoretk

19:30 kojusõit

Töötoas osalejate arv on piiratud 10 inimesega - nii saab kindel olla, et juhendaja tähelepanu jagub kõigile ja igaüks saab oma vajadustele vastava tähelepanu.

Töötoas osalemise tasu on 150 eurot, mis sisaldab programmi, räätsade renti, suupisteid ja jooki loengute ajal, pääsu privaatsesse fotokoolituste FB gruppi ning tagasiside tehtud töödele, ka hiljem peale töötoa toimumist.

Soodsa majutuse ja toidu eest saab tasuda kohapeal otse Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskusele.

Kui arvad, et sooviksid oma maastikufotografi teekonnal astuda järgmise sammu, siis anna endast märku alloleva lingi vahendusel

4 kohta veel saadaval

Powered by SmugMug Owner Log In